Kitiltják a közétkeztetésből a földimogyorót, dióféléket és a szezámmagot
A szakemberek szerint még sosem voltak olyan biztonságban az ételallergiás gyerekek, mint jövő év februárjától lesznek.
A szakemberek szerint még sosem voltak olyan biztonságban az ételallergiás gyerekek, mint jövő év februárjától lesznek.
Az eredetileg június 30-ig érvényben lévő kamattámogatást december 31-ig meghosszabbították.
Szeptembertől a középiskolai oktatás része lesz a KRESZ, a jövőben pedig a gyakorlati oktatást a honvédség is megszervezheti.
Három szombati munkanap is lesz.
A miniszterelnök által jegyzett határozat kimondja, hogy a szakképzésben is olyan béremelést kell megvalósítani, mint a köznevelésben, ezért meghatározták a minimum bruttó keresetet.
A testületet maga a miniszterelnök vezeti.
Indoklás nem volt, csak annyi, hogy „lemondására tekintettel” szűnt meg a jogviszonya.
A pénteki közoktatási konzultáció után meg is jelent a rendelet, melyben béremelés vagy bérrendezés helyett egy újabb pótlékemelést kapnak a tanárok.
2023 nyarától a Diákhitel Központ határozza meg, hol bankolhatnak azok a hallgatók, akik szabad felhasználású tanulmányi hitelt vennének fel.
Az intézmény most 1,1 milliárdot, öt év alatt csaknem nyolcmilliárd forintot kap majd.
A kormány gyermekvédelmi népszavazási kérdései mellett egy harmadik népszavazási ötletet is hitelesített a Kúria.
Miután Orbán Viktor miniszterelnök pénteken bejelentette, hogy idén sem lesznek szóbeli érettségik, rengeteg olvasónk kérdezte, hogy ez pontosan mit is fog jelenteni a gyakorlatban. Most már bárki elolvashatja a szabályokat, ugyanis megjelent a kormányrendelet.
Eddig április 12-ről és 19-ről is volt szó. Úgy néz ki, az utóbbi mellett döntöttek.
A rendelkezés a Magyar Közlönyben is megjelent, az egyetem számolhat a pénzzel.
A tanév kezdete előtt egy nappal hatályon kívül helyezte az Emmi az érettségi részletes követelményéről szóló rendeletet. Bár az őszi érettségizőket még nem érinti a változás, a májussal vizsgázókat már érheti meglepetés.
Évek óta hatalmas probléma az iskolai lemorzsolódás. Magyarországon minden van, ahol minden negyedik tanuló a határon billeg. Most új rendeltkiegészítéssel lépne fel a kormány a korai iskolaelhagyás ellen?
Egy nappal a tanévkezdés előtt érdekes eszközökkel küzdenek pedagógushiány ellen - új rendelkezésekkel bővültek az óvodai, gyógypedagógiai és az iskolai oktatást érintő szabályok is.
Nem lehet rajtuk tetoválás, néhány kivétellel ékszer sem, és a médiának sem nyilatkozhatnak a szeptembertől elinduló iskolaőrök.
Nem kell nyelvvizsga, de legalább egy emelt szintű érettségi teljesítése továbbra kötelező marad - megjelent a 2020-as felvételi rendelet módosítása.
Megjelent a felsőoktatásban szerezhető képesítések jegyzékéről és az új képesítések felvételéről szóló kormányrendelet a Magyar Közlöny keddi számában. Azzal, hogy szűnnek-e meg szakok és ha igen, melyek, hamarosan jövünk.